İngiltere aile birleşimi sınavı

İngiltere Aile Birleşimi Sınavına (IELTS LIFE SKILLS) Dair Her Şey…

İngiltere Aile Birleşimi Sınavı, 10 günde ingiltere aile birleşimi

Türkiye’den eşlerini veya nişanlılarını İngiltere’ye götürmek isteyen her kişi Evlilik Vizesine başvurmak zorundadır, Evlilik vizesi için İngiltere Hükümetinin öngördüğü şartlardan birisi de A1 seviyesinde İngilizce  Dil sertifikasıdır, konsoloslukça eşlerden istenen bu dil sertifikası nedir? LİFE SKİLLS sınavı olarak da bilinen bu sınavın içeriğinde neler var, kaç dakika sürüyor ve başarılı olma şartları neler, bu tarz sorularla adaylar bir çok eğitim kurumuna başvurup detaylı bilgi edinmek istiyor. Bu konuyu biraz açalım LİFE SKİLLS yani nam-ı diğer İngiltere Aile Birleşimi Sınavı nedir? 

Bir çeşit yaşam beceri testi olan Aile Birleşimi Sınavı konuşma-dinleme üzerine yapılan bir sınavdır.Burada asıl amaç sınava giren adayın İngiltere’ye yerleşmek ve burada hayatını devam ettirmek amacıyla ingilizce için başlangıç seviyesi olarak kabul edilen A1 düzeyinde konuşma ve konuşulanı anlama becerisini göstermesidir. Evlilik vizesine Başvurmak isteyen birçok adayın önündeki en büyük engelde maalesef bu sınavdır ve sınav gün geçtikçe zorlaşıyor, tabi ki bunda İngiliz hükümetinin göçmen politikalarının da etkisi büyük, burada eşlerin üzerine düşen sınava doğru kurumla ve doğru dokümanlarla hazırlanmaktır. Bu zorlu sınav 2010 yılına kadar sadece bir bölümden oluşup 5-6 dakika sürüyorken ve dil kurumları kendi bünyelerinde yapabiliyorken artık eskisi gibi olmamaktadır, UKVI tarafından yetkilendirilen İELTS kurumuna bağlı olarak çalışan sadece iki kurumdan alınan sertifikalar geçerli olmaktadır bu kurumlar ise BRİTİSH COUNCİL ve İDP kurumlarıdır sınav merkezleri Türkiye’ de 6 ilde bulunmaktadır; İSTANBUL, ANKARA, ADANA, İZMİR BURSA, ANTALYA illerinde her ay düzenli olarak yapılmaktadır, sınav giriş ücreti online olarak ödenebilmektedir 2016-2017 yılı için 796 TL olarak belirlenmiştir. 2015 yılından itibaren sınav artık 18 dakika sürmektedir ve 4 ayrı bölümden oluşmaktadır. Nedir bu bölümler?

  • Tanışma bölümü; sınav hocasının sınava giren iki ayrı öğrenciye sırayla sorular sorduğu adayları tanımaya yönelik sorular içeren bölümdür 3-4. dakika sürer
  • Soru sorma bölümü ; bu bölümde sınav hocası öğrencilere birer konu başlığı vererek bu konularda öğrencilere 1,5 dakika süre vererek sorularını hazırlamalarını ve karşılarındaki öğrenciye soru sormasını istemektedir. (4-5 dk)
  • Dinleme bölümü; bu bölümde adayların dinleme kabiliyetleri ölçülür ve dinletilen british aksanlı kayıtlardan detay sorular sorularak cevap verilmesi beklenmektedir. ( Adayların en çok zorlandıkları bölüm bu bölümdür) (4-5 dk)
  • Diyalog bölümü ; bu testin son bölümüdür ve öğrencilerin her ikisinde de  bir konu başlığı verilerek bu konu başlığında karşılıklı konuşmaları beklenmektedir (3-4 dk)

Bütün bu aşamalarda ortalamanın üzerinde başarı gösteren adaylar sınavda başarılı sayılmaktadır ve ”pass” yazan A1 sertifikaları evlerine 1 hafta süre içinde gönderilmektedir.

Sınavda doğru cevaplar vererek sertifikayı kazanmak pekte kolay bir iş değildir. Bu noktada sınavı kazandıracak eğitim kurumunu doğru seçmek önemlidir. İşte profesyonel ekibimiz bu konuda size yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sınava güncel konularla ve doğru formatta çalışmak başarı için şarttır. Sınavla  hiç alakası olmayan konu başlıklarını çalışarak veya sınav formatından bi haber kurum ve kişilerle çalışarak sadece zamanınızı ve paranızı sokağa dökmüş olursunuz. Bu zorlu süreçte aile birleşimine hazırlanan adayların yaşadığı psikolojik baskıyı bilen tecrübeli ve sonuç odaklı çalışan bir modelle sizlere maksimum  10 gün içerisinde Aile Birleşimi Sınavını kazandırmayı garanti ediyoruz. Kendimize özgü eğitim modelimizle  farklı sınav dönemlerinde 1000′den fazla aileyi defalarca sınava girmeye gerek kalmadan tek sınavda  birbirine kavuşturduk. Türkiye’nin bütün illerine eğitim verebiliyoruz bunu da online olarak ders vererek sağlıyoruz,İstanbul, Ankara, İzmir, Aksaray, Urfa ,Antep , Hatay , Elazığ , Adana ve bir çok ilden öğrencilerimiz hali hazırda eğitimlerine devam ediyor. Online eğitim sisteminin en büyük avantajlarından biriside öğrencilerin sınava hazırlanırken, bulunduğu yerde kurum yoksa uzak illere gidip bir çok yol masrafı yaparak zaman kaybederek ve para harcayarak bu zorlu süreç daha da zor hale gelirken bu yüklerden online eğitim ile kurtularak, yola harcayacağı zamanda da evinde oturup fazla fazla ders çalışabiliyor, zaman ve para kaybetmekten  kurtulmuş oluyorlar, evlerinde skype ya da whatsapp video aramasıyla kendilerine tahsis edilen hocalarıyla derslerini ev ortamında yaparak gün içinde de bu özel hoca imkanından faydalanarak akıllarına takılan soruları sorabiliyorlar. Özellikle evli çocuğu olan bayanlar için bulunmaz bir fırsat oluyor.Mehmet İslam AKKAŞ ve ekibi ile sınavlara hazırlık sürecinde memnun olmayan veya vazgeçen bütün ailelere ücretleri iade edilmektedir. En başta da söylediğimiz gibi VAKTİNİZİ VE PARANIZI BOŞA HARCAMAYIN 10 GÜN İÇİNDE AİLE BİRLEŞİMİ SINAVINI KAZANARAK EŞİNİZE VE SEVDİKLERİNİZE KAVUŞUN…

Mehmet İslam AKKAŞ

Eğitimci-Danışman


Leave a Reply

Call Now ButtonArayın Sorun
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
YouTube
YouTube
Instagram
×