İngiltere evlilik vizesi nedir? Tabiri yerindeyse Türkiye’de yaşayıp eşi ya da nişanlısı İngiltere’de bulunanların bir araya gelmeleri için aşmaları gereken bir dizi engelden biri ve en önemlisi diyebiliriz. Bilindiği üzere İngiltere hükümetinin 2008 de getirdiği maddi yeterlilik koşulundan sonra 2010 yılında da A1 düzeyinde İngilizce bilme şartı getirildi ve bu tarihten beri vize başvurularının kabulü için eşlerden bu yeterliliklerini İngilizce dil sertifikasıyla belgelendirmeleri istenmektedir.

Peki sözü geçen bu sertifika nasıl alınabilir? İngiltere Aile Birleşimi Sınavını hangi kurum ya da kurumlar yapıyor? İngiltere Aile Birleşimi Sınavında neler soruluyor? İngiltere aile birleşimi sınavının süresi nedir? İngiltere Aile Birleşimi Sınavı’na nasıl hazırlanmalıdır? Pek çok aday bu sorulara cevap bulabilmek için bir çok eğitim kurum dolaşıyor ve doğru bilgiye ulaşmak çoğu zaman güç olabiliyor. Bu yazımızla aklınızdaki bu sorulara cevap verebilmeyi umuyoruz.

➤ LIFE SKILLS (yaşam becerileri) ya da İngiltere Aile Birleşimi Sınavı konuşma-dinleme becerilerini ölçen bir sınavdır. Sınavın amacı sınava giren adayın İngiltere’ye yerleşmek ve burada hayatını devam ettirmek amacıyla İngilizce için başlangıç seviyesi olarak kabul edilen A1 düzeyinde konuşma ve konuşulanı anlama becerisini göstermesidir.

➤ Evlilik vizesine Başvurmak isteyen adayın İngiltere’de giderek sıkılaşan göçmen politikalarının sonucu olarak ne yazık ki her geçen gün zorlaşan bu sınavı başarıyla geçmesi ve dil sertifikasını alması gerekmektedir. Burada adayların çok dikkatli ve seçici davranıp sınava kendilerini sonuca götürebilecek en doğru kişi ya da kurs merkezleriyle ve doğru dokümanlarla hazırlanması zaman kaybını ve psikolojik yıpranmayı engelleyecektir.

➤ Bu zorlu sınav UKVI tarafından yetkilendirilen İELTS kurumuna bağlı olarak çalışan sadece iki kurum tarafından yapılmakta ve yalnızca bu iki kurum tarafından verilen sertifikalar evlilik vizesi başvurusunda geçerli olmaktadır. Sertifikaları geçerli olan bu kurumlar ise BRİTİSH COUNCİL ve İDP dir. Sınav merkezleri Türkiye’ de 6 ilde bulunmaktadır; İSTANBUL, ANKARA, ADANA, İZMİR BURSA, ANTALYA illerinde her ay düzenli olarak yapılmaktadır, sınav giriş ücreti online olarak ödenebilmektedir. Sınav ücreti 2019 yılı için 1200 TL olarak belirlenmiştir. 2015 yılından itibaren sınav artık 18 dakika sürmektedir ve Resmi İngiltere Aile Birleşimi Sınavı KONUŞMA ve DİNLEME olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır.

Alanında profesyonel uzman eğitimcilerimiz ve yabancı dil öğrenme ve sınava odaklı öğretim stratejisinde yılların verdiği tecrübe ve yenilikçi anlayışla, her türlü teknolojik öğretim materyallerini de sizlerin sınav süreci için seferber etmekteyiz. Onlarca, yüzlerce sınav hazırlık sürecinden geçip başarıya ulaşan kursiyerlerimiz en sarih onur belgemizdir.

Her türlü soru, bilgi ve ilgili ihtiyaçlarınız için bizimle İletişime geçebilirsiniz:

Telefon: +90 541 641 17 54
Email: info@10gundeailebirlesimi.com
www.10gundeailebirlesimi.com


Call Now ButtonArayın Sorun
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
YouTube
YouTube
Instagram
×