ingiltere aile birleşimi

10 Günde Başarı Öyküsü – Tuba ÜŞÜMEZ

Category : Genel

SORU: Merhaba, sizi tanıyabilir miyiz?

  -Adım Tuba ÜŞÜMEZ. 1992  doğumluyum, Almanya’ da yaşıyorum. Ev hanımıyım ve ortaokul mezunuyum.

SORU: İngiltere aile birleşimi (ielts a1 life skills ) sınavına nasıl hazırlandınız. 10 gün sonunda nasıl ingiltere aile birleşimi sınavını kazandınız bahseder misiniz?

  -Öncelikle ikinci  girişimde kazandım ve eşim İngiltere’de ikamet ediyor. Ben Almanya’da biz evlendikten sonra ingiltere evlilik vizesi alabilmek için aile birleşimi sınavına girmem gerektiğini vize danışmanım söyledi. Mehmet hoca ile ingiltere aile birleşimi sınavına yönelik genel olarak idp veya british councıl dışında başka kurumların bu konuda yetkisiz olduğunu, ingiltere aile birleşiminin süresi nedir, hangi bölümlerden oluşur ve sınav 18 dakikadır şeklinde detaylı bilgi aldıktan sonra Mehmet İslam AKKAŞ hocadan birebir yüz yüze ders aldım. Online ders almayı tercih etmedim. Çünkü verimsiz bir deneyimim olmuştu bunla ilgili. Online ders almak her zaman daha verimsiz oluyor. Ders saatleri uzundu ve eğlenceliydi ev ortamında gibi sıkılmadan derslerimizi tamamladık. Listening ve speaking bölümünde ne öğrenmem gerekliyse onu öğrendim. Türkiye’de ingiltere aile birleşimi ile ilgili en donanımlı ve sınava özgü derslerin burada alınabileceğini düşünüyorum. Almanya’da kazanamamıştım ama Türkiye’de, İstanbul’da aile birleşimi üzerinde en etkili kurum ve hocadan ders aldığımı düşünüyorum.

SORU: İngiltere aile birleşimi sınavı ve hazırlanma sürecinde  dikkat edilecek hususlar sizce nelerdir?  

-İyi bir altyapıları yoksa ve b1 seviyesinin altındılarsa kur eğitimi vb. genel ingilizce eğitimi verilen, online ders vermeye çalışan, işinin başında durmayan, kendi bizzat ilgilenmeden aracı koyarak aile birleşimine hazırlayan kişilerden katiyetle uzak dursunlar. Hem zaman hem de paralarına yazık olur. Kaliteli eğitimi ucuza almak mümkün değil evlilik vizesiyle İngiltere’ye yerleşim vizesi almak isteyen insanlar için en önemli hususlardan biri kanımca budur. Mehmet İslam hocaya çok teşekkür ederim. Kendisi sayesinde 10 günde ingiltere aile birleşimi sınavını kazandığım için mutluyum vizemi de aldım eşimle birlikteyim sonsuz teşekkürler.


Leave a Reply

Call Now ButtonArayın Sorun
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
YouTube
YouTube
Instagram
×